Publikujeme

Podívejte se na celý seriál o Feng Shui, který jsme publikovali na webu Prima-living.cz. Postupně projdeme celý byt a dáme si tipy, jak upravit nebo vyměnit jednotlivé prvky interiéru tak, aby energie, které nás obklopují s námi byly v harmonii. Může se stát a velmi často se i stává, že se lidem líbí nějaká věc, která pro ně nění vhodná nebo ji umístí na nevhodné místo v bytě a tím naruší energie, které zde proudí.

Designérka radí: Jak vylepšit tyto předsíně

Předsíň je brána našeho domova. I ona určuje, zda u nás bude vládnou pozitivní nálada a energie, zda se nám bude dobře bydlet nebo zda se chaos věcí přelije i do našich životů. Lektorka a specialistka na Feng-shui Sylvie Martina Malíková nám okomentovala konkrétní předsíně: Které jsou dobře zařízené, které naopak potřebují předělat?

Celý článek si můžete přečíst zde.


Vyladěná předsíň vnese energii do života, rozházené boty rozhodí i váš život

Když vstoupíte hlavním vchodem do svého domova, co nejdřív upoutá vaši pozornost? Jsou to rozházené boty za dveřmi, ostrolistá rostlina nebo vás „vítají“ dveře na toaletu? Charakter vstupního prostoru má velký vliv na proudění energie a na to, jak se doma cítíte. Vchodovými dveřmi k nám totiž vcházejí nejen lidé, ale i energie.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Pracovní kout pod postelí? Děti se budou cítit ohrožené aneb Jak zařídit dětský pokoj

Některé dětské pokojíčky bývají „vymazlené“ do detailu, jindy je pokoj pro nejmenší trochu skladištěm nábytku, který se nám už jinde nehodí. Děti jsou ale na disharmonii nebo špatný výběr barev velmi citlivé. Jak dětský pokoj zařídit, aby v něm dětem bylo hezky, radí specialistka a lektorka Feng-shui Sylvie Martina Malíková.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Ideální obývák? Zařiďte ho podle data svého narození!

Potřebujete se zabalit do teplého plédu a koukat do ohně v krbu? Nebo vás naladí vyzývavý abstraktní obraz na stěně? Podívejte se, jaký element k vám patří – a budete hned vědět, jak si ideálně vybavit obývací pokoj či svůj kout doma.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Potřebujete zachránit manželství? Upravte si kuchyň podle intuice!

Prastaré učení Feng-shui učí, jak zařídit domov tak, abychom se v něm cítili dobře. V harmonicky zařízené kuchyni se vám bude nejen skvěle vařit, ale i malé změny v této obvykle energeticky komplikované zóně vám mohou třeba zachránit vztah.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Jste pořád nemocní? Možná za to mohou špatné bytové dekorace

Špatně vybrané bytové doplňky mohou podle Feng-shui zničit domácí pohodu, ba i zdraví. Naučte se základní pravidla, díky kterým tomu předejdete. Určitě máte tu zkušenost – vnímáte, že vám v bytě něco neladí. Pak stačí něco přeskládat, něco odstranit a rázem získáte harmonický prostor. Nejde však jen o pocit harmonie a útulnosti, podle Feng-shui mají interiérové doplňky i vliv na vztahy v rodině a na zdraví.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Co je na těchto koupelnách špatně? Nechali jsme je zhodnotit designérku

Znáte to, někdy vstoupíte do místnosti a něco vám nehraje. I když je krásně zařízená, necítíte se v ní dobře. Jindy naopak se i v neuspořádaném prostoru uvelebíte, a je vám fajn. O našich pocitech rozhodují energie v prostoru. Každý architekt či designér se vám bude snažit vytvořit nejen praktické, ale i příjemné prostředí. Pokud je pro vás harmonie prostoru tím hlavním kritériem, pak vás pravděpodobně osloví čínské učení Feng-shui, které se snaží nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Vybrali jsme pět koupelen a odbornice na Feng-shui Sylvie Martina Malíková nám tak v na konkrétních příkladech ohodnotila, které koupelny jsou pro člověka příjemné, harmonické, kde naopak jsou chyby.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Inspirace: 5 rad, jak si zařídit pohodovou koupelnu podle Feng-shui

Přemýšlíte o novém designovém koupelnovém závěsu? Než si ho pořídíte, zkontrolujte si, zda vám nekape kohoutek a jestli má váš koš na prádlo pořádné víko. To jsou momenty, které vám v koupelně budou krást energii. Jak energeticky vyladit koupelnu, ví specialistka na učení Feng-shui Sylvie Martina Malíková.

Celý článek si můžete přečíst zde.Další články tentokráte ohledně zdravého stravování a módy jsou k dispozici na slovenském webu Wanda.

Ako sa chudne podľa feng-šuej?

Kilá sa stále nehýbu smerom nadol aj napriek tomu, že pomaly nejete a pijete už len vodu ? Chyba nemusí byť vo vás, ale v zlej diéte. Ako nestrácať čas a energiu diétami, ktoré na vás vôbec nefungujú, nám prezradila Sylvia Malíková, profesionálna lektorka sebarozvoja a špecialistka na feng – šuej.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Objavte svoju ideálnu módu vďaka feng-šuej (1.)

Poznáte to, stojíte pred zrkadlom a neviete, čo na seba. Opäť by ste chceli siahnuť po obľúbených kúskoch oblečenia, aj keď iné by vám možno pristali viac. Ak sa pýtate, ako objaviť svoju ideálnu módu, odpoveď vám môže poskytnúť profesionálna lektorka sebarozvoja a špecialistka na feng – šuej, Sylvia Malíková.

Celý článek si můžete přečíst zde.


Objavte svoju ideálnu módu vďaka feng-šuej (2.)

Ak sa chcete v móde, ktorú nosíte, cítiť čo najlepšie, môžete ju skúsiť zladiť s feng-šuej. Toto staroveké čínske učenie delí ľudí do piatich živlov a dva z nich sme si predstavili už včera. Podľa tabuľky, ktorú nájdete TU, zistite, aký živel je charakteristický práve pre vás a nalaďte sa na tú správnu módnu vlnu.

Celý článek si můžete přečíst zde.Na téma životní styl je tu článek, který Vám poradí, jak se za pomoci principů Feng Shui zbavit podzimní deprese a přinést do svého života energii. Článek byl tentokráte napsán pro slovenský web Čas pre ženy.

Zamračená nálada? Zbavte sa jesennej depky raz a navždy!

Slnko je skúpe, ubúda svetla a pribúda melanchólie, chytá nás nevysvetliteľný smútok, depresívne nálady a nám sa nič nechce. Je na to nejaký liek? Určite! tačí ráno vyzrieť z okna a mračíme sa ako tie mraky. Len čo sa začínajú skracovať dni, strácame dobrú náladu, sme zádumčiví, chýba nám tá letná chuť ráno vstať a fungovať.

Celý článek si můžete přečíst zde.Předejít alergií nebo je vyléčit lze pomocí Feng Shui. Tak a teď nám budete psát, že jsme se úplně, ale dočista pomátli nebo rovnou zbláznili. Ale než tak učiníte, přečtěte si článek, který jsme tentokráte publikovali na webu Zdravie Pravda.

Predísť alergiám alebo ich vyliečiť sa dá aj pomocou feng šuej

Feng šuej najskôr vyskúšala na sebe. Keď na vlastnej koži okúsila, že skutočne pomáha, začala toto čínske umenie odporúčať aj druhým. Reč je o feng šuej špecialistke Sylvii Martine Malíkovej, ktorej prednedávnom vyšla kolekcia kníh pod názvom Človek v piatich elementoch, Drevo, Voda, Zem, Kov, Oheň.

Celý článek si můžete přečíst zde.